System modułowy

Producent: Forvent

System kształtek wentylacyjnych Forvent Reku PRO Modułowy system kształtek wentylacyjnych stanowi uniwersalny zestaw 11-tu plastikowych elementów, z których bardzo szybko można poskładać dowolny rodzaj skrzynki rozprężnej lub rozdzielacza dla instalacji wentylacji rozdzielaczowej.

poproś o kontakt Drukuj Wróć

System składa się z : 

Moduł bazowy  

modul bazowy               

podstawowego elementu systemu stanowiący bazę, na której można budować skrzynki rozprężne oraz płaskie rozdzielacze. Zbudowany jest z ABS pierwszej jakości z dodtakiem antystatyku oraz środka biobójczego na bazie mikro-srebra.

Moduł segmentowy   

modul segmentowy

Element rozszerzający system, pozwalający rozbudować moduł podstawowy na taką długość, aby stworzyć dowolny rodzaj rozdzielacza płaskiego. Można też wykorzystywać go do budowania skrzynek rozprężnych z dużą ilością kanałów dolotowych oraz wylotem wielkiej
średnicy (w przypadku konieczności doprowadzenia/odprowadzenia dużych strumieni powietrza).

Dekiel z otworami 

dekiel z otworami

Dekiel z otworami stanowi zamknięcie boków skrzynek rozprężnych, który służy do podłączania dodatkowych (bocznych) króćców DN-75.

Dekiel pełny 

dekiel pelny

Dekiel bez otworów stanowi zamknięcie boków skrzynek rozprężnych lub rozdzielaczy.

Króciec z klipsem 

krociec z klipsem

Króciec pozwalający przyłączyć kanał wentylacyjny Forvent Reku w dowolnie wybranym otworze na rozdzielaczu lub skrzynce rozprężnej. Wkręcany poprzez złącze „bagnetowe”, szczelnie przylega do powierzchni modułów, w których jest montowany.

Zaślepka

zaslepka

Zatyczka stanowiąca element zaślepiający otwory niewykorzystane pod króćce DN-75. Wkręcana, analogicznie do króćca DN-75, szczelnie przylega do powierzchni modułów, w których jest montowana. 

Łącznik międzymodułowy 

lacznik miedzymodulowy

 

Łącznik pozwala połączyć ze sobą dwa moduły podstawowe. Element ten pozwala zbudować rozdzielacz „przelotowy”, gdzie można podłączyć dwa piony: dolotowy oraz wylotowy, który może doprowadzić powietrze do następnej kondygnacji.

Przedłużka do króćca anemostatu 

przedluzka do krocca

Służy do połączenia króćca anemostatu ze skrzynką rozprężną w przypadku przejścia przez strop. Przystosowana jest do zamocowania anemostatów nawiewnych i wywiewnych (DN125 i DN300) oraz przepustnicy regulacyjnej 125 x 1500.

Króćce 
DN125, DN160, DN200

krocce

Króciec DN125 stosowany jest w przypadku budowania skrzynki rozprężnej i służy do mocowania anemostatu. Króćce DN160 oraz DN200 stosowane są przy budowie rozdzielaczy, służą do połączenia rozdzielacza z kanałem doprowadzającym lub odprowadzającym
powietrze do/z centrali wentylacyjnej.

Klucz montażowy 

klucz montazowy

Klucz montażowy służy do dokręcania króćców oraz zaślepek do korpusów modułów: bazowego i segmentowego.

2020 07 06 13 51 00 Window